• Dostępność cyfrowa

Deklaracja dostępności serwisu internetowego Szkoły Podstawowej w Leśniowicach.

Generator WWW Edupage oferowany przez firmę LIBRUS jest przygotowany w taki sposób, aby szkoła, publikując stronę internetową, mogła spełnić wszystkie istotne wymogi standardu WCAG, określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych.

System umożliwia m.in.:

• zmianę rozmiaru tekstu: oprócz napisów rozszerzonych oraz tekstu w postaci grafiki, rozmiar tekstu może zostać powiększony do 200% bez użycia technologii wspomagających oraz bez utraty treści lub funkcjonalności (1.4.4 AA)
        • zmianę koloru elementów strony przez użytkownika (1.4.3 AA).
        • wskazanie języka strony w atrybucie „ang” i jego zmianę w zależności od wybranego na stronie języka (3.1.1 A),

Generator WWW został przygotowany w taki sposób, aby umożliwić prowadzenie strony internetowej zgodnie z istotnymi wymogami standardu WCAG. Program posiada także tryb eksperta, który pozwala na wprowadzanie zmian na stronie z wykorzystaniem stylów CSS. Zaawansowana edycja ułatwia administratorowi strony dostosowanie jej wyglądu do wielu rekomendacji i wymogów wynikających nie tylko z rozporządzeń ale również dobrych praktyk.

Szkoła Podstawowa w Leśniowicach  informuje, że jej serwis internetowy budowany jest w oparciu o generator, udostępniany przez Librus https://cloud6z.edupage.org/cloud?z%3A1PLayv8vXYTWMmFDnnNmR3gxlA1VMPRG6j2KJqUuozYmbpOz8DXQk2lvTi8%2BSqebT%2Byu3QAWg2lxtRr1BJcj%2BA%3D%3D  na serwerze edupage.org https://cloud6z.edupage.org/cloud?z%3A1PLayv8vXYTWMmFDnnNmR3gxlA1VMPRG6j2KJqUuozYmbpOz8DXQk2lvTi8%2BSqebT%2Byu3QAWg2lxtRr1BJcj%2BA%3D%3D

Szkoła Podstawowa w Leśniowicach  zobowiązuje się zapewnić dostępność strony https://splesniowice.edupage.org zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Data publikacji strony internetowej: 2020-08-31

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-08-31

Status pod względem zgodności z ustawą:

serwis internetowy Szkoły Podstawowej w Leśniowicach jest częściowo zgodny z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne, wynikające z narzuconych funkcjonalności przez platformę edupage.org i firmę Librus:

1. część dokumentów nie ma odpowiedniej struktury (nagłówki, formatowanie) - publikacja miała miejsce przed wejściem w życie obowiązującej ustawy o dostępności cyfrowej,
        2. filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych, audiodeskrypcji i warstwy tekstowej - publikacja miała miejsce przed wejściem w życie obowiązującej ustawy o dostępności cyfrowej.
        3. niektóre dokumenty i pliki załączone zostały po otrzymaniu ich od innych instytucji na zasadach przyjętych w tych instytucjach.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

1. Deklarację sporządzono dnia: 2020-08-31
        2. Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2021-03-05
        3. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
        4. Na stronie internetowej https://splesniowice.edupage.org można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki, można także w sposób płynny powiększać/pomniejszać interface. Serwis można także przeglądać na urządzeniach mobilnych.
        5. Informacje zwrotne i dane kontaktowe
        6. Za rozpatrywanie uwag i wniosków w zakresie dostępności strony internetowej odpowiada: Ewa Nafalska Zalewa,                                                  e-mail: splesniowice@wp.pl , tel.: 82 567 54 66
        7. Za rozpatrywanie uwag i wniosków w zakresie dostępności architektonicznej odpowiada: Ewa Nafalska Zalewa  – Dyrektorka Szkoły,                    e-mail: splesniowice@wp.pl , tel.: 82 567 54 66

Każdy ma prawo:

1. zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
        2. zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
        3. wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

1. dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
        2. wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
        3. wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
        4. Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania:

1. na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Organ prowadzący szkołę:

Leśniowskie Stowarzyszenie Oświatowo – Samorządowe, Leśniowice 21A, 22-122 Leśniowice, tel. 82 567 54 94

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny:https://cloud6z.edupage.org/cloud?z%3A1PLayv8vXYTWMmFDnnNmR3gxlA1VMPRG6j2KJqUuozYmbpOz8DXQk2lvTi8%2BSqebT%2Byu3QAWg2lxtRr1BJcj%2BA%3D%3D

20-950 Lublin, ul. 3 Maja 6

kurator@kuratorium.lublin.pl

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.https://cloud6z.edupage.org/cloud?z%3A1PLayv8vXYTWMmFDnnNmR3gxlA1VMPRG6j2KJqUuozYmbpOz8DXQk2lvTi8%2BSqebT%2Byu3QAWg2lxtRr1BJcj%2BA%3D%3D