• Idea 3W!

17.09.2024

W ramach projektu Ekopracownia ,,Z pasją dla natury" uczniowie klas V -VIII wzięli udział w warsztatach, których celem było zapoznanie z możliwościami jakie niesie ze sobą wdrażanie do naszych sektorów gospodarki idei 3W, dzięki której może stawać się mniej emisyjna i pozwoli na dalszy rozwój technologii. Następnie uczniowie VII wykonali postery przedstawiające zastosowanie WODY, WEGLA i WODORU w nowoczesnych branżach. Nie zabrakło informacji z naszego lokalnego podwórka dotyczących NesoBusa, polskiego autobus wodorowego, którego seryjna produkcja rozpoczyna się w Świdniku. Prace uczniów zaprezentowano podczas zebrania z rodzicami.

Środki na realizację projektu pozyskane zostały z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Narodowego funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

• Zielona energia – biogaz!

17.09.2024

W ramach projektu Ekopracownia ,,Z pasją dla natury" uczniowie klas starszych wybrali się na rajd rowerowy do biogazowni w Turowcu prowadzoną przez Green Genius, międzynarodowego dewelopera odnawialnych źródeł energii. Uczestnicy wycieczki dzięki uprzejmości pracowników poznali szczegóły funkcjonowania bioparku. Zakład wykorzystuje lokalne produkty rolne oraz odpady przemysłu spożywczego do produkcji prądu w ilości wystarczającej dla ponad 4000 gospodarstw domowych. W trakcie pobytu na terenie biogazowni uczniowie gromadzili materiały, na podstawie których stworzyli filmiki pt. „Zielona energia – biogaz” aby po powrocie móc podzielić się zdobytą wiedzą na temat zasad i zalet obiegu zamkniętego obiegu surowców stosowanych do jej produkcji. Powstałe prace uczniowie zaprezentowali VI, VII, VIII klasom, a także rodzicom, można je oglądać pod linkiem: https://www.canva.com/design/DAGQ8UNjCkc/ktfveiM7TkaFNsJw-wf_ug/view?utm_content=DAGQ8UNjCkc&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=editor

• Narodowe Czytanie w naszej szkole!

18.09.2024

Narodowe Czytanie to przedsięwzięcie organizowane corocznie z inicjatywy pary prezydenckiej. Nasz szkoła bierze w nim udział każdego roku. Tym razem wybór padł na „Kordiana” Juliusza Słowackiego. Uroczystość została zorganizowana w przyszkolnym ogrodzie. Gościliśmy u siebie Panią Wójt Joannę Jabłońską, Pana Przewodniczącego Daniela Popielnickiego, Panią Prezes Beatę Kapeluszną, Panią Prezes Ewelinę Śliwińską Prokop, Pana Dyrektora Piotra Janiuka, Panią Dyrektor Magdalenę Głowacką, Ks.Jacentego Sołtysa, Ks.Tomasza Atrasa, którzy zaprezentowali fragmenty dramatu. Nasza Pani Dyrektor Ewa Nafalska Zalewa oraz Pani Diana Cichocka również wzięły udział w czytaniu „Kordiana” J.Słowackiego. Do Narodowego Czytania włączyła się młodzież z SP w Sielcu oraz nasi uczniowie z klasy VII i VIII. Było to ważne wydarzenie, tym bardziej, że utwór „Kordian” cechuje wysoki artyzm języka, dramat należy do ścisłego kanonu lektur szkolnych i nawiązuje do naszej historii narodowej. Na zakończenie spotkania chętni mogli otrzymać pamiątkową pieczęć nawiązującą do 13 edycji Narodowego Czytania. Nagłośnienie wykorzystane podczas uroczystości pozyskane zostało z programu #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszłości.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024 / 2025!

08.09.2024

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2024/2025. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. Początek roku szkolnego to szczególny moment w życiu szkoły, to czas rozpoczęcia nowej intelektualnej przygody… To także czas powitań, życzeń oraz nadziei na kolejne sukcesy wychowanków. Pani Dyrektor  Ewa Nafalska  Zalewa serdecznie powitała uczniów i nowo przybyłych przedszkolaków. Do życzeń dołączyła się również Pani wójt Joanna Jabłońska, która uczestniczyła w szkolnej uroczystości. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Życzymy wszystkim wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

• Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Leśniowicach ul. Leśniowice 24 B 22-122 Leśniowice