• RATOWNICY CZYTELNICTWA !

12.07.2024

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa w Leśniowicach otrzymała certyfikat za aktywny udział w programie RATOWNICY CZYTELNICTWA "ODKRYWAMY NOWE LĄDY" 2023/2024 i działania Biblioteki Szkolnej, propagujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Serdecznie gratulujemy! 👏 👏 👏

• Wycieczka na Roztocze!

12.07.2024

W dniu 24 czerwca 2024r. uczniowie wraz z opiekunami Szkoły Podstawowej w Leśniowicach i w Sielcu wyruszyli na wycieczkę na Roztoczę. Pierwszym punktem były zapierające dech w piersi Szumy nad Tanwią i kamieniołom w Nowinach, gdzie wspięliśmy się na szczyt wieży widokowej. Kolejną atrakcją były gokarty i park linowy w Krasnobrodzie. Wycieczkę zakończyliśmy prawie dwugodzinnym spływem kajakowym rzeką Wieprz.

• Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w naszej szkole.

04.07.2024

21 czerwca 2024 roku odbyła się w naszej Szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego. To dzień, który pozwala nam podsumować ostatnie miesiące, zamknąć etap i rozpocząć nowy. Na początku uroczystości głos zabrała Pani Ewa Nafalska Zalewa – dyrektor szkoły, która podziękowała wszystkim za wspólny rok oraz pogratulowała uczniom osiągnięć w nauce w bieżącym roku szkolnym.

Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor i Wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce i sukcesy osiągnięte roku szkolnym.

Najlepszym uczniom naszej szkoły podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego zostały wręczone stypendia przez Panią Wójt Joannę Jabłońską oraz Panią Prezes LSOS.

W drugiej części spotkania nastąpiło uroczyste pożegnanie absolwentów z klasy 8. Uczniowie otrzymali świadectwa i dyplomy ukończenia naszej szkoły oraz nagrody za wyniki w nauce, sukcesy w konkursach oraz za aktywną działalność w formie wolontariatu i pracę na rzecz społeczności szkolnej. Rodzicom wręczono podziękowania za pracę w Radzie Rodziców, a rodzicom wyróżnionych uczniów listy gratulacyjne.

Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, aby we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.

W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli zaproszeni goście: Pani Joanna Jabłońska - Wójt Gminy Leśniowice, Pan Daniel Popielnicki – Przewodniczący Rady Gminy, Pani Beata Kapeluszna- Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo Samorządowego, ks. Jacenty Sołtys, ks. Andrzej Sereda oraz ks. Tomasz Atras, a także przedstawiciele Rady Rodziców oraz Rodzice uczniów naszej szkoły.

• Zakończenie roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych!

04.07.2024

W dniu 20 czerwca 2024r., najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole obchodziły zakończenie roku szkolnego. Był to wyjątkowy dzień, pełen emocji, radości i wzruszeń, zarówno dla maluchów, jak i ich rodziców. Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 10:00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Na wstępie Pani Dyrektor szkoły Ewa Nafalska Zalewa powitała wszystkich gości, podsumowała i podziekowała wszystkim za mijający rok szkolny oraz złożyła wakacyjne życzenia wszystkim dzieciom i Rodzicom.

Na scenie stanęły przedszkolaki, które z ogromnym zaangażowaniem recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Każdy występ był starannie przygotowany i pełen entuzjazmu, co wzbudzało podziw zgromadzonych gości i Rodziców. Mali artyści pokazali, ile radości może przynieść wspólna zabawa i nauka.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie każdemu dziecku dyplomu przez Panią Dyrektor oraz nagrody niespodzianki od wychowawcy grupy.

Konsekwencję, upór oraz poświęcenie dzieci w mijającym roku szkolnym doceniły Pani Joanna Jabłońska - Wójt Gminy Leśniowice oraz Pani Beata Kapeluszna - Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Samorządowego, które przygotowały nagrody i upominki dla wszystkich dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Na zakończenie każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

• Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Leśniowicach ul. Leśniowice 24 B 22-122 Leśniowice