• Brawa dla Mikołaja!

15.04.2022

Mikołaj Jałochowski uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej w Leśniowicach otrzymał WYRÓŻNIENIE w IV Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym im. Augusta Cieszkowskiego, zorganizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. Honorowy patronat konkursu objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi-Pan Grzegorz Puda. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem artystycznym Mikołaja była pani Monika Krajewska.

• Teatr "Kurtyna" w naszej szkole

15.04.2022

1 kwietnia sala gimnastyczna w naszej szkole wypełniona była śmiechem i zabawą, a to za sprawą fantastycznych aktorów Teatru "KURTYNA" z Krakowa. Jest to najstarszy Teatr Profilaktyczny w Polsce i działa nieprzerwanie od momentu powstania, czyli od 2000 roku. Działalność Teatru skupia się przede wszystkim na realizacji przedstawień teatralnych oraz teatralno-profilaktycznych, organizowanych na terenie całej Polski. Dzięki dofinansowaniu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych uczniowie naszych szkół po dwóch latach pandemii mieli wreszcie okazję na kontakt z żywym aktorem.

Młodsze dzieci obejrzały spektakl pt.: ”Jak pokonać smoka”, zaś klasy IV – VIII „Nowy trend”. Oba przedstawienia łączyły ze sobą ruch, obraz, słowo i muzykę, co pozwoliło dzieciom chłonąć sztukę teatralną wszystkimi zmysłami.

Dla wszystkich była to wspaniała zabawa !

• Turniej ,, Mata w każdej szkole’’

15.04.2022

W dniu 25.03.2022 r Szkoła Podstawowa w Leśniowicach wzięła udział w wojewódzkim turnieju ,, Mata w każdej szkole’’, który odbył się w Szkole Podstawowej w Strupinie Dużym. Drużyny rywalizowały w sześciu konkurencjach: drużynowe przeciąganie liny, wyścigi na materacach, wyścigi numerków, berek dookoła materaca, wyrywanie ogonków, wyrywanie piłki. Po wyrównanych i zaciętych bojach drużyna z Leśniowic wygrała ze Szkołą Podstawową w Sielcu, a przegrała ze szkołami ze Stawu i Strupina Dużego i nie zdołała awansować do finału. Zespół z Leśniowic reprezentowali: Lena Policha, Nikola Szymańska, Krystian Nitrebski, Martyna Palonka, Lena Jałochowska, Hubert Harcej, Martyna Policha, Zuzanna Ociepa, Adam Nowak, Konrad Blacha.

• Spektakl ,, Zapora"

15.04.2022

Uczniowie z klas VI-VIII byli dziś w Lubelskim Centrum Konferencyjnym na spektaklu „Zapora”. Opowiadał on historię majora H.Dekutowskiego, pseudonim Zapora, który walczył w szeregach Armii Krajowej w czasie II wojny światowej, potem w konspiracyjnych oddziałach przeciwko reżimowi sowieckiemu. Sztuka była zrealizowana w bardzo dynamiczny i nowoczesny sposób. Spektakl wywarł na uczniach duże wrażenie. Przyswoili wiele wiadomości historycznych, ale i spory ładunek emocjonalny. Naprawdę polecamy!

• Brawo Patrycja!!!

02.04.2022

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 8 Patrycja Cichocka została zwyciężczynią etapu szkolnego III edycji konkursu "The Point Online", organizowanego przez Centrum Kształcenia Językowego "The Point". Do konkursu przystąpili uczniowie klasy 8 pod opieką pani Moniki Jaworskiej. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa Patrycjo!

• "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,jaką sobie ludzkość wymyśliła ".

02.04.2022

1 kwietnia podczas zajęć świetlicowych w SP w Leśniowicach wszystkie dzieci zachorowały na KROPKOZĘ! I nie był to wcale Prima Aprilisowy żart. Wszystko wydarzyło się za sprawą Pani Diany,która z okazji Miedzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zaprosiła na zajęcia niezwykłego gościa. W szkolne progi zawitała Pani Agnieszka, animatorka i autorka książkowego bloga na fb "Przeczytaj.Podaj dalej",która w sposób niezwykły recenzuje książkowe opowieści dla najmłodszych. Podczas zajęć,dzieci doświadczyły niezwykłego spotkania z książką, zostały zarażone nie tylko tytułową KROPKOZĄ,ale też śmiechem. Podczas zabaw w grupach uczyły się zdrowej rywalizacji,współdziałania i wzajemnego szacunku. Iskierki w dziecięcych oczach i otwarte z zachwytu buzie były najlepszym dowodem na to,że chcą i potrafią słuchać tego,co czytają im dorośli! Niech więc głównym przesłaniem święta które obchodzimy 2 kwietnia będą słowa noblistki Wisławy Szymborskiej :"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,jaką sobie ludzkość wymyśliła ". Bawmy się w nią z dziećmi!

• Urodzinki Martynki i Milenki!

02.04.2022

Martynka i Milenka z grupy Bystrzaki obchodzą dziś swoje urodziny. Urodzinki dzisiaj Wasze, śpieszą na nie gości roje. Śpieszy ptaszek i robaczek, chyżo zdąża sam ślimaczek. Pragną szczęścia życzyć Wam oraz samych pięknych dni. Niosą całe świata piękno, przecież dzisiaj Wasze święto.

• PRZEPISUJEMY TOLKIENA

02.04.2022

Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Miłośników Książek przystąpili do wyjątkowej akcji "Przepisujemy Tolkiena", zorganizowanej z okazji 130. urodzin słynnego pisarza. Inicjatywa polegała na przepisywaniu książek jego autorstwa