• Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej!

26.09.2023

W dniu 25 września 2023 r. na boisku "Orlik" w Leśniowicach, odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej. W zawodach uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach i Szkoły Podstawowej w Sielcu. Drużyny podzielone były na dwie kategorie wiekowe chłopców i dziewcząt: kl. VII - VIII oraz  IV - VI. Celem turnieju była popularyzacja zdrowego stylu życia, rozwijanie umiejętności piłkarskich oraz integracja dzieci i młodzieży gminy Leśniowice. Drużynom kibicowali koledzy, koleżanki oraz Pani Joanna Jabłońska Wójt Gminy Leśniowice. Wszystkie drużyny za udział w turnieju otrzymały dyplomy, które wręczyła Pani Ewa Nafalska Zalewa Dyrektor Szkoły Podstawowej w Leśniowicach oraz Pani Beata Kapeluszna Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Samorządowego.

• SELEKTYWNA ZBIÓRKA ODPADÓW

26.09.2023

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Leśniowicach uczestniczyli w warsztatach, których celem było uświadomienie dzieciom, że odpady należy traktować jako surowiec wtórny. Dzieci wykonały plakaty pt.: "Po co i jak segregować śmieci? ". Uczestnicy Szkolnego Koła Ekologicznego przygotowali piękną gazetkę, przedstawiającą zasady prawidłowej segregacji odpadów. Uczniowie klas starszych opracowali quizy dla młodszych kolegów, dzięki którym nauczyli się jak mądrze segregować śmieci. W czasie zajęć wykorzystano także interaktywną grę "Przyjaciele recyklingu". Zajęcia przygotowano w ramach projektu Ekopracownia "Z pasją dla natury". Środki na jej utworzenie pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Uczniów wspierały panie: Beata Miszczak, Ewa Kalinowska, Monika Krajewska.

• Uczniowie naszej szkoły sprzątają świat!

18.09.2023

W dniu 15.09 nasza szkoła wzięła udział w 30 Akcji Sprzątania świata. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

• Ekopracownia w SP Leśniowice!

13.09.2023

W Szkole Podstawowej w Leśniowicach powstaje nowoczesna Ekopracownia „Z pasją dla natury”! Sala została gruntownie wyremontowana: położono w niej nowe tynki i podłogi, zamontowano nowe grzejniki oraz oświetlenie. Klasa została wyposażona w piękne ławeczki, krzesełka i szafy. Nauczyciele i uczniowie korzystający z Ekopracowni będą mieli również do dyspozycji monitor interaktywny oraz drukarkę wielofunkcyjną. Sala zapewnia komofortowe, nowoczesne prowadzenie zajęć.

Ekopracownia dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 50 000,00 zł.

Już nie możemy się doczekać ciekawych wyzwań!