• SUKCES MATEUSZA!

            31.10.2023

            Mateusz Mróz z klasy 1 ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym pod hasłem ,, Mądrze postępujesz wypadku nie spowodujesz" . Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa wiejskiego oraz popularyzowanie czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Dzień Origami w Leśniowicach

            31.10.2023

            24 października obchodzony jest Światowy Dzień Origami - japońskiej sztuki składania papieru. Pochodzi od słów oru (składać) i kami (papier). Tradycyjne Origami polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkusza papieru poprzez zaginanie bez użycia kleju i nożyczek. Z niełatwą sztuką składania papieru zmierzyli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Leśniowicach. Zadania wymagały od uczniów nie lada cierpliwości, precyzji i koncentracji.

          • Matematyka w życiu codziennym!

            31.10.2023

            Na kolejnych zajęciach projektu ,,Baw się matematyką", dofinansowanego przez Fundację mBanku, uczniowie poznali zawód indendentki szkolnej, która zajmuje się przede wszystkim komponowaniem jadłospisów dla dzieci, zaopatrzeniem placówki w artykuły spożywcze i nadzorem nad odpowiednim przygotowaniem, przechowywaniem i rozliczeniem tych produktów. Podczas opracowywania jadłospisów, intendentka szkolna musi zadbać o to, aby posiłki były odpowiednio zbilansowane, kaloryczne, zdrowe i zróżnicowane. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego na stołówce nie pojawiają się m.in. frytki czy nuggetsy oraz obliczyli, ile mniej więcej, zajęłoby smażenie naleśników dla całej szkoły. W kolejnym tygodniu, podzieleni na grupy, planowali jadłospis na cały tydzień dla szkolnej stołówki, po czym udali się do pobliskiego sklepu, by obliczyć koszt przygotowania posiłków. Uczniowie mieli okazję zauważyć, że matematyka odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym życiu.

          • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole!

            30.10.2023

            Uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klas V-Vi, na której oprócz nauczycieli i pracowników administracji byli obecni zaproszeni goście m.in.: pani Joanna Jabłońska - wójt Gminy Leśniowice, pan Wiesław Wierzchoś- przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, pani Beata Kapeluszna- prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Samorządowego, ks. Jacenty Sołtys, ks. Andrzej Sereda, ks. Tomasz Atras oraz przedstawiciele Rady Rodziców . Spotkanie rozpoczęły życzenia złożone przez panią dyrektor Ewę Nafalską Zalewę, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz oświaty, a wyróżniającym się Nauczycielom i pracownikom wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły. Sama również odebrała nagrodę z rąk Pani Wójt Joanny Jabłońskiej. Nagrodę Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Samorządowego otrzymała Pani Diana Cichocka. Popłynęło również wiele ciepłych i miłych słów w kierunku nauczycieli od zaproszonych gości. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili zgromadzonym szkolna rzeczywistość.

          • KONKURS PLASTYCZNY "DZIUPLAK Z MOJEGO PODWÓRKA"

            29.10.2023

            W miesiącu wrześniu w szkole odbył się konkurs plastyczny pt. "Dziuplak z mojego podwórka ". Głównym jego celem było rozpowszechnianie wiedzy na temat znajomości różnych gatunków ptaków, które można spotkać w najbliższej okolicy. Konkurs podzielony był na 4 kategorie wiekowe: Oddziały Przedszkolne, klasy I-III, Klasy IV-VI, Klasy VII-VIII i wzięło w nim łącznie udział 42 uczniów . Dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością i powstało wiele wspaniałych prac, które zostały wyeksponowane na tablicy na korytarzu dolnym.

              Cztery główne nagrody za zdobycie pierwszych miejsc zostały zakupione z pozyskanych na realizację projektu środków i wręczono je oficjalnie laureatom 2 października 2023 roku , podczas uroczystego otwarcia ekopracowni. Nagrody główne otrzymali: Leon Popielnicki, Alan Kuczyński,Zuzanna Szłapak i Kalina Jaworska. Ponadto nagrodzono i wyróżniono jeszcze prace 11 uczniów, którzy dyplomy i drobne upominki rzeczowe otrzymali 6 października b.r. z rąk pani dyrektor Ewy Nafalskiej-Zalewy. Konkurs zorganizowano w ramach realizacji projektu Ekopracownia "Z pasją dla natury".

          • Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Leśniowicach.

            29.10.2023

            W plastycznym konkursie ,,Ulotka SKO" organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Leśniowicach uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody i wyróżnienia. W kategorii klas 0-3 pierwsze miejsce zajęła Alicja Sołtys. W kategorii klas 4-8 pierwsze miejsce zajęli: Marcela Jaworska i Michał Krzysztoń. Pozostałych 18 dostało nagrody wyróżnienia. Dziękuję organizatorom za zorganizowanie konkursu i wartościowe nagrody a członkom SKO za przygotowanie prac konkursowych. Opiekunem SKO jest Agata Ścibak

          • "Lekcje z twórcą ludowym" w naszej szkole!

            27.10.2023

            Pani Sylwia Jasiuk, twórczyni ludowa, wspólnie ze Szkołą Podstawową w Leśniowicach znalazła się w gronie 20 podmiotów z całej Polski , które wybrane zostały do realizacji projektu w ramach pierwszej edycji programu Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi - „Lekcje z Twórcą Ludowym”.

            Program skierowany jest do placówek powszechnego systemu szkolnictwa z obszarów wiejskich oraz twórców ludowych chętnych podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodym pokoleniem. Do NIKIDW wpłynęło prawie dziewięćdziesiąt wniosków od szkół z różnych regionów kraju oraz twórców parających się sztuką, rzemiosłem, rękodziełem i muzyką ludową. Była też pani Sylwia i nasza szkoła w Leśniowicach

            Głównym celem programu jest pielęgnowanie lokalnego dziedzictwa i tradycji, a także przywrócenie zarówno twórcy ludowemu, twórczości ludowej, jak i bezpośredniemu przekazowi tradycji należytego miejsca w polskiej kulturze narodowej i w polskim systemie wartości.

            W ramach projektu pani Sylwia Jasiuk poprowadzi cykl spotkań zatytułowany „Chełmskie pisanki”, podczas których przybliży uczniom szkoły w Leśniowicach oraz harcerzom z drużyny „Leśne Podkowy” piękno i bogactwo tradycji dotyczącej pisanek zdobionych techniką batiku, tych które są najbliższe jej sercu.

            Udział w programie jest dla nas dużym wyróżnieniem !

            www.nikidw.edu.

            #twórcaludowy #pisankatradycyjna #pisankabatikowa #pisankachełmska #piwnicazpasją

          • IX POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ W ŻMUDZI!

            27.10.2023

            Uczennice Szkoły Podstawowej w Leśniowicach: Dominika Chęć kl. V, Julia Pieczykolan kl. VIII oraz Martyna Policha kl. VIII wzięły udział w IX Powiatowym Festiwalu Piosenki Angielskiej w Szkole Podstawowej w Żmudzi. Dominika wystąpiła w kategorii soliści klas IV-VI z utworem ,,Dancing Queen’’. Martyna i Julia wystąpiły natomiast w duecie w kategorii klasy VII-VIII wykonując utwór pt. ,,Gimme! Gimme! Gimme!’’. Warto nadmienić, że w tym roku w konkursie wzięło udział aż 17 szkół. Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem pani Moniki Jaworskiej. Gratulujemy dziewczynkom wspaniałych występów!

          • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci!

            27.10.2023

            Uczniowie Szkoły Podstawowej w Leśniowicach wzięli udział w warsztatach BOGACI W ELEKTROŚMIECI, których celem jest zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do promowania zachowań proekologicznych oraz podnoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz prawidłowego gospodarowania odpadami. Podczas zajęć uczniowie klas I-VIII dowiedzieli się, czym jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, dlaczego zawarte w nim surowce są cenne oraz w jaki sposób należy prawidłowo z nimi postępować, by móc je właściwie wykorzystać. Ponadto poruszono temat zagrożeń dla środowiska, jakie wiążą się z nieodpowiednim zagospodarowaniem tych odpadów, a także wpływu niektórych substancji odzyskiwanych w procesie recyklingu. Dzieci projektowały także plakaty, kreatywnego wykorzystania odpadów i m.in.: ze starej i niepotrzebnej klawiatury komputerowej powstały magnesy oraz bransoletki. Zajęcia przygotowano i przeprowadzono w ramach projektu Ekopracownia "Z pasją dla natury". Środki na jej utworzenie pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koordynatorkami warsztatów były panie: Ewa Kalinowska i Monika Krajewska.

             

          • Jak to się dzieje że żarówka świeci – czyli skąd się wziął prąd w gniazdku?

            24.10.2023

            Uczestnicy warsztatów „Życiodajna energia” znają odpowiedź na ten temat ponieważ, w ramach kompleksowej edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży klasa V i VI Szkoły Podstawowej w Leśniowicach zaprezentowała swoim młodszym jak i starszym kolegom prezentację multimedialną, dzięki której wszyscy dowiedzieli się w jaki sposób energia elektryczna jest transportowana do domowych gniazdek. Na zajęciach dzieci poznały źródła światła i ich rozwój na przestrzeni wieków. Zobaczyły różne rodzaje żarówek, mogły porównać ich wygląd oraz barwę światła, którą emitują. Dowiedziały się o konieczności oddawania żarówek do punktów zbiórki. Liczyły żarówki w klasie, w domu. Dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego korzystania z prądu i urządzeń elektrycznych codziennego użytku. Dowiedziały się, które urządzenia mogą samodzielnie obsługiwać. Poznały zagrożenia związane z prądem elektrycznym oraz sposoby postępowania w razie zagrożenia. Ponadto poznały urządzenia, które służą do przesyłki prądu oraz utrwaliły sobie znak ostrzegawczy, umieszczony na tych urządzeniach. Najmłodsi uczniowie zapoznali się z filmem edukacyjnym, kolorowali ilustrację modelu sieci elektrycznej oraz rozwiązywali zagadki z rozsypanki zdjęć. Zajęcia przygotowano i przeprowadzono w ramach projektu Ekopracownia "Z pasją dla natury". Środki na jej utworzenie pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zajęcia odbyły się pod opieką pań: Ewy Kalinowskiej i Moniki Krajewskiej

          • Gry edukacyjne „Odnawialny- czyli życiodajny”

            24.10.2023

            Najlepszym sposobem na naukę jest oczywiście kreatywna zabawa, dlatego też uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Leśniowicach wykonali gry edukacyjne, propagujące produkcję zielonej energii. Jedną z gier była planszówka, gdzie zamiast pionków pojawili się uczniowie. Zasady były proste - trafiając na pole oznaczone jednym ze sposobów wytwarzania zielonej energii, gracz przesuwał się o kilka pól do przodu, co zwiększało jego szanse na wygraną. Jeśli zaś trafiliśmy pionkiem na surowce kopalniane, emitujące szkodliwe gazy do atmosfery- należało cofnąć się o wskazaną liczbę pól. Kolejna gra wykorzystywała zasadę kostki do gry – była to propozycja dla najmłodszych, dzięki której mogli odróżnić źródła energii odnawialne od nieodnawianych. Podczas warsztatów dzieci wykazały się kreatywnością i wyobraźnią, udoskonaliły swoje umiejętności manualne, a także uczyły się współpracować w grupie, rozwijając umiejętności interpersonalne. Wszyscy bawili się wspaniale! Zajęcia przygotowano i przeprowadzono w ramach projektu Ekopracownia "Z pasją dla natury". Środki na jej utworzenie pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zajęcia odbyły się pod opieką pani Ewy Kalinowskiej i pani Moniki Krajewskiej.

          • Zalety ogniw fotowoltaicznych i możliwości ich zastosowania!

            24.10.2023

            Kolejny warsztat podczas, którego nasi uczniowie doświadczając przekonują się o zaletach produkcji prądu z odnawialnych źródeł energii. Na podstawie wiedzy zdobytej podczas lekcji 8 klasa wykonała prezentację multimedialną w programie Canva informującą o korzyściach stosowania ogniw fotowoltaicznych i możliwościach ich zastosowania, a następnie zaprezentowała ją społeczności szkolnej. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji oraz tego jak wyglądały nasze zajęcia prowadzone metodą eksperymentu. Zajęcia przygotowano i przeprowadzono w ramach projektu Ekopracownia "Z pasją dla natury". Środki na jej utworzenie pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zajęcia przeprowadziła pani Ewa Kalinowska

          • Sposoby wytwarzania zielonej energii!

            24.10.2023

            W odpowiedzi na postępujące zanieczyszczenie naszej atmosfery gazami cieplarnianymi nasi uczniowie klas 4-8 zrealizowali zajęcia, które pozwoliły im zapoznać się ze sposobami wytwarzania energii z odnawialnych źródeł. Odbyły się wycieczki do farmy wiatrowej oraz farmy fotowoltaicznej oraz warsztaty z których uczestnicy : - na podstawie map interaktywnych https://mapmaker.nationalgeographi analizowali warunki przyrodnicze oraz pozaprzyrodnicze wpływające na produkcję energii ze źródeł odnawialnych; - określili, że działalność człowieka w środowisku niesie wiele konsekwencji stąd potrzeba racjonalnego gospodarowania zasobami przyrody; - wyodrębnili zależności w środowisku geograficznym w skali lokalnej, regionalnej i globalnej wynikającej z potrzeby zwiększania produkcji zielonej energii porównując dane statystyczne https://ourworldindata.org ; - wykonywali ćwiczenia interaktywne i oglądali film przedstawiający uwarunkowania stosowania odnawialnych źródeł energii, a nawet samodzielnie wytwarzali energię potrzebną do zasilenia żarówki czy małego silniczka na modelu turbiny wiatrowej i ogniwie fotowoltaicznym. Zajęcia przygotowano i przeprowadzono w ramach projektu Ekopracownia "Z pasją dla natury". Środki na jej utworzenie pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zajęcia koordynowali: pani Ewa Kalinowska i pan Tomasz Wielopolski

          • Makieta idealnego świata!

            24.10.2023

            Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Leśniowicach uczestniczyli w warsztatach,projektowali makiety idealnego świata, w którym wyeliminowano emisyjne źródła energii. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, dokładnością i precyzją, wykorzystując różnorodne materiały. Z całą pewnością były to niezapomniane zajęcia! Zajęcia przygotowano i przeprowadzono w ramach projektu Ekopracownia "Z pasją dla natury". Środki na jej utworzenie pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nad pracą uczniów czuwała pani Monika Krajewska.

          • Ekosposoby na oszczędzanie prądu!

            24.10.2023

            Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Leśniowicach uczestniczyli w warsztatach, których celem było zwiększenie świadomości energetycznej uczniów – zwrócenie uwagi na konieczność poszanowania energii elektrycznej i poznanie sposobów na ograniczenie jej zużycia. Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w warsztatach "Życiodajna energia". Głównym prowadzącym była Iskierka -narrator, z którym dzieci rozwiązywały karty pracy, rozwiązywały rebusy i interaktywne gry. Wszystko to po to by poznać wszystkie sposoby ograniczania zużycia energii elektrycznej oraz dowiedzieć się : -do czego jest nam potrzebny prąd? -dlaczego i jak możemy go oszczędzać? -jak dzięki temu chronimy środowisko naturalne? Uczniowie klas starszych przygotowali prezentację multimedialną „Ekosposoby na oszczędzanie prądu”, której celem było propagowanie zielonej energii i jej racjonalnego wykorzystania. Zajęcia przygotowano i przeprowadzono w ramach projektu Ekopracownia "Z pasją dla natury". Środki na jej utworzenie pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Uczniów wspierały panie: Ewa Kalinowska, Monika Krajewska.

          • Mit w pudełku!

            19.10.2023

            Uczniowie klasy VI znaleźli sposób na zapamiętanie omawianych na lekcji mitów. Poznane treści postanowili zamienić na skojarzenia i zamknąć w...pudełku! Tak przygotowane prace na pewno będą wielokrotnie wykorzystywane i zostaną utrwalone w pamięci uczniów. Koordynatorem zadania była nauczycielka języka polskiego pani Diana Cichocka.

          • Zdrowo i kolorowo na świetlicy!

            19.10.2023

            We wtorek 17 października uczniowie klasy "2" oraz "3" pod kierunkiem Pani Agaty Ścibak przygotowali w ramach zajęć na świetlicy zdrowe i kolorowe kanapki.. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty i w grupach przygotowywały smaczne, pełne witamin kanapki. Praca przyniosła wszystkim wiele radości. Dzieci przekonały się, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Wiedzą, jakie korzyści wynikają ze spożywania drugiego śniadania. Zajęcia były “bardzo smaczne”.

          • "Cywilizacja życia" – XXIII Dzień Papieski w naszej szkole!

            19.10.2023

            16 października b.r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XXIII Dnia Papieskiego. Idea tak zwanego „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówi do nas  nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie. Tego dnia nie zabrakło słodkiej niespodzianki dla wszystkich uczniów naszej szkoły w postaci słodkich kremówek.

          • Przedszkolaki z wizytą w Banku Spółdzielczym!

            27.10.2023

            Grupy przedszkolne Bystrzaki oraz Odkrywcy odwiedziły Bank Spółdzielczy w Leśniowicach. Przedszkolaki rozpoczęły zwiedzanie od bankomatu - najpierw wypłacały pieniądze, a później zobaczyły urządzenie od środka Z dużym zaciekawieniem oglądały jak wygląda praca kasjera i innych pracowników obsługi klienta Największą atrakcją były „retro” maszyny do liczenia, analogowe telefony i liczydła Furorę zrobiła liczarka do banknotów i niszczarka dokumentów Na zakończenie wizyty każdy przedszkolak otrzymał miły upominek Dziękujemy za zaproszenie

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Leśniowicach
      • (82) 567 54 66
      • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Leśniowicach ul. Leśniowice 24 B 22-122 Leśniowice Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych