• Misterium Wielkanocne.

05.04.2023

We wtorek 4 kwietnia odbyło się w naszej szkole Spotkanie Wielkanocne, podczas którego uczniowie z klasy IV i VI przygotowali Misterium Męki Pańskiej pod okiem pani Agaty Ścibak i pani Bernadety Sołtys. Wzruszające sceny z Drogi Krzyżowej oraz nastrojowe pieśni skłoniły oglądających do zastanowienia się nad sensem życia człowieka i zbliżających się świąt. Uroczystość uświetniła obecność zaproszonych gości. Na zakończenie Pani Dyrektor Ewa Nafalska Zalewa, Pani Wójt Gminy Joanna Jabłońska oraz Pan Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Wierzchoś złożyli wszystkim zebranym okolicznościowe życzenia.

Podczas uroczystego spotkania zostały rozstrzygnięte konkursy odbywające się w naszej szkole. Ogłoszono wyniki Gminnego Konkursu pn. "Palma, Pisanka Wielkanocna", w którym nagrodzono 17 prac spośród 53, ktore wpłynęły. Kolejny konkurs został zorganizowany dla członków Szkolnej Kasy Oszczędnościowej przez Bank Spółdzielczy w Leśniowicach. Pani Prezes Banku Ewelina Śliwińska-Prokop ogłosiła wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach i wręczyła nagrody. Cenne nagrody sprawiły dzieciom wiele radości.

Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

• Znają wiersze polskich poetów!

04.04.2023

W czwartek 30 marca odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski pn."Znam wiersze polskich poetów ".Celem głównym konkursu było zachęcenie dzieci do czytania poezji i ukazywanie jej piękna poprzez recytację. Dyrektor szkoły Ewa Nafalska Zalewa powitała wszystkich uczestników biorących udział w konkursie, zaproszonych gości, a także członków komisji konkursowe. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom odwagi wzięcia udziału w konkursie i życzyła powodzenia. W konkursie wzięło udział 22 uczestników z klas IV-VI ze szkół w Sielcu i Leśniowicach. Grupa młodsza recytowała wiersze dowolnych autorów,natomiast starsi uczniowie recytowali utwory Wisławy Szymborskiej, aby w ten sposób uczcić 100 lecie urodzin Noblistki. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze i zdobyli wysokie miejsca. W kategorii klas IV-VI trzecie miejsce jury przyznało Roksanie Bednarczuk z klasy V, a wyróżnienia Weronice Kwiatoń z klasy IV i Oliwii Kudybie z kl.V. W kategorii starszej drugie miejsce zdobyła Julia Pieczykolan, a trzecie Martyna Policha,obie z klasy VII. Gratulujemy sukcesu! Nagrody laureatom wręczyła Pani Joanna Jabłońska Wójt Gminy Leśniowice. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła pani Diana Cichocka.

• Lekturowe lapbooki.

03.04.2023

Jak łatwo podsumować wiadomości z omawianej lektury dobrze wiedzą uczniowie z klasy IV. Zdobytą podczas lekcji wiedzę o "Mikołajku "umieścili w pięknie wykonanych lapbookach. Wszystkie informacje skrzętnie posegregowane w kopertach,kieszonkach i innych schowkach zostały zamknięte w kolorowych okładkach.Tak przygotowane lapbooki wzięły udział w szkolnym konkursie,który zorganizowała pani Diana. Trzy kolejne miejsca zajęły: Julia Socha, Kaja Pająk i Nikola Sitarz,a wszystkie prace zasłużyły na wysokie oceny z języka polskiego!