• Kolejny sukces!

31.01.2023

Szkoła Podstawowa w Leśniowicach z dotacją mFundacji Szkoła Podstawowa w Leśniowicach otrzymała kolejne dofinansowanie z mFundacji. Projekt Ekologiczna matematyka, łączący edukację matematyczną z ekologią, skierowany będzie do uczniów klas IV - VIII. W trakcie jego trwania uczniowie odkryją matematykę w naturze oraz podniosą świadomość ekologiczną. Projekt przygotowała Pani Anna Kaluźniak.

• Bal karnawałowy klasy 4-8!

28.01.2023

W dniu 13.01.2023 roku w Domu przyjęć Słowianka odbył się bal karnawałowy. Dzieci wystąpiły w przepięknych, kolorowych kostiumach. Samorząd Uczniowski przygotowal dla uczestników liczne zabawy. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w czasie której można było wylosować zabawki, klocki, puzzle, misie, a także szczęśliwy numerek, który zwalnia ucznia z odpowiedzi z danego przedmiotu. Rada Rodziców zadbała o smaczny poczęstunek. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Z całą pewnością ten dzień dostarczył wszystkim wielu cudownych przeżyć i miłych wspomnień.

• Bal karnawałowy klasy 0-3!

28.01.2023

• Ferie w Fort Jump w Zamościu!

24.01.2023

Dnia 20.01.2023 r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach w ramach ferii aktywnie spędziła czas w parku trampolin Fort Jump. Ferie to idealny czas na odrobinę szaleństwa. Wyjątkowo skoczne zajęcia, rozpoczęły się rozgrzewką, aby bezpiecznie przejść do super zabawy. Dwie godziny intensywnych akrobacji sprawiły, że wszyscy wyszli z uśmiechami na twarzy, a stracone kalorie uzupełnili w McDonald. 😀 Opiekunami wycieczki były: Agata Ścibak, Ewa Kalinowska, Barbara Korchut i Anna Kaluźniak.

• Ferie bez nudy!

20.01.2023

Dnia 16 stycznia, pierwszego dnia ferii uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach wybrali się do kina ,,Zorza" w Chełmie na film ,,Kot w butach. Ostatnie życzenie". Nudy w kinie nie było - ciekawe postacie, barwne obrazy bajkowych krain i dynamiczna akcja. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały historię legendarnego kota przeplataną zabawnymi sytuacji i chwilami grozy, z niebanalnym morałem ukazującym co jest najważniejsze w życiu. Podczas wyjazdu ważnym punktem był posiłek w McDonald's i wspólne rozmowy z rówieśnikami. Uśmiechnięte buzie oraz pełne emocji komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu.

Opiekunami wycieczki były M. Cymborska, B. Miszczak, M. Romańczuk i K.Rymarska.

• Ferie zimowe!

18.01.2023

Każde dziecko na ferie czeka i z pakowaniem plecaka na wycieczkę nie zwleka! Uczniowie Szkoły Podstawowej w Leśniowicach odwiedzili Kino Zorza w Chełmie. Z zaciekawieniem oglądali przygody "Kota w butach", a następnie udali się na pyszny posiłek do KFC. Opiekunami dzieci były panie: Diana Cichocka, Monika Krajewska, Bernadeta Sołtys, Joanna Barańska, Monika Jaworska.

• "Rozerwane Dusze"

11.01.2023

We wtorek 10 stycznia uczniowie z klas V-VIII wybrali się do Chełmskiego Domu Kultury na spektakl pt."Rozerwane Dusze " Wrocławskiego Teatru In-Art.

Zaprezentowana z niezwykłą oprawą scenograficzną historia poruszała bardzo istotne kwestie dla współczesnych nastolatków. Przenikało się w nim kilka tematów jednocześnie,m.in. przyjaźń, pierwsza miłość, skomplikowane relacje miedzyludzkie, kompleksy, portale społecznościowe, komputerowe gry fabularne, dopalacze i środki odurzające, a zawarta w spektaklu symbolika zmuszała do refleksji jeszcze po wyjściu z sali widowiskowej.

Młodzi aktorzy bardzo profesjonalnie podeszli do tematu i po zakończeniu przedstawienia spotkali się z uczestnikami,aby opowiedzieć o odegranych przez siebie scenkach i odpowiedzieć na pytania widzów. Była to dla wszystkich obecnych niezwykle cenna lekcja, z której każdy wyniósł coś dla siebie. Opiekunkami wyjazdu były panie: Diana Cichocka, Katarzyna Lisowska, Katarzyna Kamińska i Katolina Rymarska.

• Zabawy z drukarką 3D

04.01.2023

Druk 3D porusza nawet najmłodsze umysły! Potwierdzają to reakcje dzieci z grupy Odkrywców, u których w okresie przedświątecznym odbyły się zajęcia z użyciem drukarki 3D. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali o tym, w jaki sposób działa drukarka 3D, do czego druk 3D może być przydatny. Zgodnie z zasadą, że najlepiej poznać coś przez bezpośrednie doświadczenie, każde z dzieci mogło wziąć w rączkę gotowe wydruki 3D ozdób choinkowych, którymi następnie wspólnie udekorowali klasową choinkę. Drukarka 3D została zakupiona w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci @LaboratoriaPrzyszlosci

Zajęcia poprowadziły pani Barbara Korchut i pani Anna Kaluźniak.