• "Przerwa na planszówkę"

05.10.2022

Już w najbliższy poniedziałek Szkoła Podstawowa w Leśniowicach przyłączy się do akcji Przerwa na planszówki, zorganizowanej z okazji III Ogolnopolskiego Dnia Gier Planszowych!

Zachęcamy do przyniesienia tego dnia własnych gier planszowych do szkoły!

• Jesień u "Odkrywców"

04.10.2022

Dzisiaj w grupie "Odkrywców" poznawaliśmy dary jesieni. Dzieci za pomocą zmysłu dotyku rozpoznawaly szyszki, jerzebine, kasztany, orzechy, żołędzie itp... Przedszkolaki w trakcie zajęć były bardzo zaangażowane oraz pełne zachwytu i ciekawości. Przygotowały również pracę plastyczną "Jarzębina dla Pani Jesieni", która okazała się świetną zabawą.

• Kreatywne czytanie w Szkole Podstawowej w Leśniowicach!

03.10.2022

Na świetlicy w piątej klasie mamy w planie  "KREATYWNE CZYTANIE "!
            Nauka języka polskiego poprzez zabawę? To możliwe!
            Wrzesień upłynął pod hasłem "Mądra głowa zna przysłowia "! Wystarczyły kartki,długopisy i patyczki po lodach. Było układanie znanych przysłów, dobieranie par (czasem powstawały niezłe kombinacje), kalambury, memo, tworzenie komiksów i scenek obrazkowych. A wszystko w atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Autorką i realizatorką programu jest pani Diana.

• Samorząd Uczniowski wybrany!

03.10.2022

3 października 2022 r. w Szkole Podstawowej  w Leśniowicach odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzono je kilkudniową kampanią wyborczą, podczas której kandydaci przedstawiali swoje programy wyborcze, poprzez  plakaty umieszczane na korytarzu. W głosowaniu brali udział uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły. Po zakończonych wyborach, komisja dokonała podliczenia głosów.

Największe poparcie uzyskała Julia Pieczykolan z klasy VII , która tym samym została wybrana na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Zastępcą zaś została – Martyna Policha z klasy VII . Na skarbnika powołano Julię Adamczuk z klasy VII, natomiast miano sekretarza otrzymała  Natalia Małysz z klasy VIII.  Opiekunami Samorządu zostały panie: Anna Kaluźniak i Monika Krajewska.   Gratulujemy sukcesu nowym władzom uczniowskim, odwagi i społecznej postawy. Pamiętajmy jednak, że Samorząd Uczniowski to wszyscy uczniowie naszej szkoły, zatem zapraszamy do współpracy, liczymy na aktywność wszystkich kolegów i koleżanek.

• Dzień Głośnego Czytania

02.10.2022

29 września (czwartek) w Szkole Podstawowej w Leśniowicach obchodzony był Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji przedszkolaki z grupy "Odkrywcy" wysłuchali fragmentów książeczki Renaty Piątkowskiej -"Opowiadania". Pani Monika Krajewska przygotowała dla dzieci liczne zagadki, quizy oraz zabawy.  Uczniowie klasy V- Patryk, Roksana, Oliwka i Mają wraz z panią Dianą Cichocką odwiedzili grupę "Bystrzaków". Zaprezentowali im swoją wersję utworu "Lokomotywa". Młodsi uczestnicy zajęć z wielkim zaciekawieniem słuchali interpretacji, wykonanej przez starszych kolegów, a dla piątoklasistów zaś była to doskonała lekcja dykcji. Celem zajęć w obu grupach było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.