• Dzień Rodziny w naszej szkole!

01.06.2024

"Mamo, Tato Kochamy Was" – pod takim hasłem odbył się tegoroczny Dzień Rodziny w naszej szkole. Pani Dyrektor Ewa Nafalska Zalewa rozpoczęła uroczystość powitaniem zaproszonych gości, Rodziców oraz wszystkich dzieci i uczniów naszej szkoły, a także złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim Rodzicom z okazji ich święta.

Jak co roku dla wszystkich przedszkolaków oraz uczniów klas I-III było to święto, przed którym z wielkim zaangażowaniem przygotowują występy dla swoich ukochanych rodzin. W naszej szkole w ten niezwykle ważny czas dzieci przedstawiły programy artystyczne dla mam i tatusiów obchodząc wspólnie Dzień Rodziny. Podczas starannie przygotowanych występów dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z klas I-III prezentowali swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, budząc zachwyt w oczach najbliższych i gości. Występy zakończone były odśpiewaniem „Sto lat” i wręczeniem wykonanych własnoręcznie prezentów, laurek i portretów.

Uroczystość uświetnili goście społeczności lokalnej: Pani Joanna Jabłońska Wójt Gminy Leśniowiece, Pan Daniel Popielnicki Przewodniczący Rady Gminy oraz Pani Beata Kapeluszna Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Samorządowego.

Dzień Rodziny to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

• Bomby kwiatowe utworzone w ramach projektu Ekopracownia "Z pasją dla natury"!

01.06.2024

W ramach projektu Ekopracownia ,,Z pasją dla natury" w maju została zorganizowana akcja pn. "Szanuj naturę – ograniczaj monokulturę". Uczniowie w prosty sposób dowiedzieli się jak można zadbać o bioróżnorodność gatunkową obszarów niezagospodarowanych. Ponadto w ramach warsztatów uczniowie stworzyli bomby ekologiczne, czyli kulki gleby wymieszane z nasionami ziół i kwiatów, które następnie zabrali do domów, by w ten sposób zasiać nasionka na terenach nieużytkowanych.

Środki na realizację projektu pozyskane zostały z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Narodowego funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

• Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Leśniowicach ul. Leśniowice 24 B 22-122 Leśniowice