Dzień Ciasta Marchewkowego to doskonała okazja, aby przejrzeć książki w domowych biblioteczkach. Uwielbiani przez uczniów bohaterowie literaccy polecają proste przepisy na przepyszne ciasta i ciasteczka. Wszystkiego marchewkowego!
Klub Sympatyków Gramatyki!
03.02.2021Uczniowie klasy VII wzięli udział w zajęciach pt.:„ Z gramatyką za pan brat”. Celem lekcji była popularyzacja wiedzy z gramatyki języka polskiego, kształcenie sprawności językowej, propagowanie dbałości o czystość języka polskiego i kulturę słowa, odkrywanie talentów polonistycznych. Pani Monika przygotowała krzyżówki online, ponadto uczniowie wykonywali wykresy i mapy myśli.
Dzień Pozytywnego Myślenia w Szkolnej Bibliotece.
02.02.2021Dobre momenty zdarzają się w naszym życiu każdego dnia, tylko czasami ich nie dostrzegamy. Ale wbrew przekonaniom, optymizmu możemy się nauczyć poprzez świadomą zmianę nastawienia do świata. Dzień Pozytywnego Myślenia, który przypada 2 lutego, jest doskonałą okazją na dostrzeżenie zalet dnia codziennego. A jak można uczcić ten dzień? Na przykład robiąc sobie lub innym małe przyjemności. Pozytywne myślenie zawsze wpływa na człowieka korzystanie i wzmacnia naszą odporność. Jest wyrazem wiary w siebie i tolerancji wobec innych. Uśmiech wywołuje uśmiech - to stara prawda, która wciąż się sprawdza.
Bąbelki w Bibliotece!
02.02.2021Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem- Szkolną Biblioteką. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Maluszki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Wspólne z Panią Moniką Krajewską- Szkolnym Bibliotekarzem wykonały plakat. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały opowiadania Wandy Chotomskiej pt.: "Pięciopsiaczki". Na koniec zajęć Bąbelki otrzymały pamiątkowe ołówki, którymi będą rysować postaci z książek.
35
29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
31.01.2021I w końcu nadszedł ten wyczekiwany, styczniowy, ale jakże gorący dzień! W niedzielę 31 stycznia 2021 roku Szkoła Podstawowa w Leśniowicach po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji charytatywnej – 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie straszne nam było zimno i długi spacer. Ubraliśmy się ciepło, ale i tak najbardziej ogrzewała nas myśl, że pomagamy innym dzieciom, a być może ratujemy im życie. Razem daliśmy radę! Nasi Wolontariusze: Bartosz Pastuszak, Patryk Pelc, Karol Szornal, Gabriel Rzeźniczuk z klasy VII oraz Renata Kogut, Karolina Stećko, Aleksandra Radecka z kl. VIII, nauczyciele, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwo Sołtysi z poszczególnych miejscowości, z wielkim zaangażowaniem i zrozumieniem kwestowali na tegoroczny cel WOŚP, czyli pozyskanie środków na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla laryngologii, otolaryngologii, diagnostyki głowy. Spotkaliśmy dużo życzliwych osób, które nagrodziliśmy czerwonymi serduszkami. Liczył się każdy grosz! Dzięki tej niezwykłej inicjatywie, Szkoła Podstawowa w Leśniowicach umożliwiła mieszkańcom miejscowości takich jak: Kumów Majoracki, Leśniowice, Majdan Leśniowski, Kasiłan, Teresin, Rakołupy Duże, Sielec, Alojzów, Horodysko na uczestnictwo w tej szlachetnej akcji. Razem z Orkiestrą będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej, bo WARTO POMAGAĆ!
35
Wiersze o ptakach w Szkolnej Bibliotece!
31.01.2021Zima długa i surowa,
naszym ptaszkom ziarno chowa.
Ptaszki głodne przyfruwają
i w okienko zaglądają.
Nakarm ptaszki mój kolego,
a tym sprawisz coś dobrego.
Uczniowie naszej szkoły wspólnie z Bibliotekarzem- panią Moniką nie tylko czytali i omawiali wiersze polskich poetów, lecz także zastanawiali się czym dokarmiać ptaki w zimie. Propozycji było bardzo wiele m.in.: ziarna zbóż, nasiona dyni i słonecznika, słoninka dla sikorek.
5
DOBRE RADY NA ZIMOWE WYPADY!
28.01.2021Uczniowie klasy IV wspólnie opracowali zasady bezpiecznej zabawy na śniegu. Pamiętali o tym, aby nie zjeżdżać na sankach z górki w pobliżu dróg, nie doczepiać sanek do samochodu czy jeździć na łyżwach tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora czy rzeki, nawet jeśli pokryte są lodem, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Podczas zajęć uczniowie zaprojektowali plakaty. Lekcję biblioteczną przygotowała pani Monika Krajewska.
Magia Książek w Szkolnej Bibliotece!
26.01.2021Pasjonaci Klubu Miłośników Książek z Leśniowic wspólnie zastanawiali się dlaczego warto czytać książki. Cenne skojarzenia trafiły do niezwykłego Słoika Skojarzeń. Lekcję przygotowała p. Monika Krajewska.
2
Pracowite Mróweczki!!!
22.01.2021W tym tygodniu grupa Mrówki pamiętała o Babciach i Dziadkach. W ciągu trzech dni dzieci dały radę nauczyć się piosenki i wierszyka. Narysowały portrety Babć i Dziadków. Stworzyliśmy także plakat, którego centralne miejsce zajęło wielkie, czerwone serduszko wyklejone przez dziewczynki. Nie obyło się również bez sesji fotograficznej z serduszkiem dla Babci i Dziadka.
32
Dzień Dziadka i Babci!
22.01.2021Babciu, Dziadku w dniu Waszego święta, każdy wnuczek o Was pamięta! W czasie zajęć technicznych uczniowie z wielkim zapałem wykonywali prezenty dla swoich Dziadków. Zajęcia prowadziła p. Monika Krajewska.
5
Polskie Radio Dzieciom w Szkolnej Bibliotece!
21.01.2021Uczniowie uczestniczyli w konkursie na najpiękniejsze życzenia dla Dziadków. Bibliotekarz Szkolny- pani Monika motywowała dzieci do redagowania własnej twórczości. Uczennica klasy VII Małgosia Biłan dostała wyróżnienie, a jej ciepłe słowa zostały wyemitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Serdecznie gratulujemy!
8
Filmoteka Szkolna !
21.01.2021Klub Miłośników Książek aktywnie brał udział w programie Filmoteka Szkolna. Pod okiem ekspertów uczestnicy zdobyli wiedzę o tym, jak wygląda praca w telewizji i jak zrealizować felieton filmowy. Uczyli się prowadzenia wywiadów, pisania tekstów dziennikarskich. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nad zajęciami czuwała p. Monika Krajewska.
Karolina Stećko wyróżniona w Konkursie „Osobistości Pogranicza”
19.01.2021Karolina Stećko uczennica klasy VIII otrzymała wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Centrum Projektów Europejskich w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś - Ukraina. W sumie w konkursie wzięło udział 63 uczestników z trzech państw. Ich zadaniem było napisanie dowolnej pracy literackiej przedstawiającej ciekawą postać, która łączyła nasze narody, wniosła wkład w historię lub kulturę. Karolina wybrała formę wywiadu i postać Jana III Sobieskiego, który jak widać przyniósł jej szczęście. Do udziału w konkursie zgłosiła ją opiekunka K.Kamińska, która jest bardzo dumna ze swojej uczennicy. W najbliższym czasie Karolina otrzyma nagrodę rzeczową. Gratulacje Karolina! Brawo!
Archiwum Aktualności