Wszystkie misie małe i duże, bure i kolorowe obchodzą swoje święto 25 listopada. Pluszowy miś to bliskość, ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Wiedzą o tym uczniowie klasy II. Aby uczcić Dzień Pluszowego Misia na zajęciach plastycznych wykonali portrety ukochanej maskotki.
Książka uskrzydla!
26.11.2020Uczniowie klasy VI przystąpili do bibliotecznego wyzwania, mianowicie mieli za zadanie wykonać plakat pt.: Książka uskrzydla ! Głównym celem prac była nie tylko popularyzacja czytelnictwa, jak również rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów. Opiekunem akcji była pani Monika Krajewska.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
25.11.2020"Czy to jutro, czy to dziś - wszystkim jest potrzebny miś"
W dniu 25 listopada Bąbelki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.
104
Wirtualne spotkanie z Grzegorzem Kasdepke!
25.11.2020Uczniowie klasy 7 uczestniczyli w niezwykłej lekcji bibliotecznej. Mieli okazję spotkać się online z Grzegorzem Kasdepke- autorem książek takich jak : Detektyw Pozytywka, Wielka księga uczuć czy Przyjaciele. Autor odpowiadał nawet na najbardziej zaskakujące pytania, zadawane przez uczniów z całej Polski, w tym również i naszych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach, m.in.: jak można zostać pisarzem, czy autor posiada magiczne pióro. Zajęcia przygotowała pani Monika Krajewska.
1
Konkurs na Lapbook!
24.11.2020Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w konkursie bibliotecznym Lapbook - moja interpretacja Małego Księcia. Pierwsze miejsce otrzymała Małgosia Biłan z klasy VII, drugie zaś Rafał Popielnicki również z klasy VII. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Inicjatorem konkursu była pani Monika Krajewska.
21
MINIKONWENT FANTASY w Szkolnej Bibliotece !
24.11.202021 listopada uczniowie Klubu Miłośników Książek uczestniczyli w wirtualnych warsztatach i spotkaniach, przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach. Paweł Woźniak w swojej nowoczesnej prezentacji udowodnił, że źródłem inspiracji dla twórców fantastycznych światów okazała się być w wielu przypadkach planeta Ziemia. Ponadto nasi uczniowie rozwiązywali liczne zagadki, związane z lekturą J.R.R. Tolkiena pt.: Hobbit oraz podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat książki. Inicjatorem akcji była pani Monika Krajewska.
Dzień Kredki
20.11.2020Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie. Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko to co chcę…” Dzisiejszego dnia BĄBELKI zamieniły szary, listopadowy dzień w kolorowy. Tego dnia świętowały Dzień Kredki. Celem zabawy było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grupy, doskonalenie umiejętności liczenia. Dzieci dopasowywały obrazki do odpowiednich kolorów kredek, określały kolory, przeliczały kredki. Było kolorowo, wesoło i tęczowo.
41
Mróweczki i Dzień Kredki
26.11.2020Kredki kolorowe do zabawy są gotowe... Grupa Mrówki świętowała Dzień Kredki. Były tańce i zabawy przy piosence "Kolorowe kredki". Przedszkolaki poznały też różne kredki, przeliczały je, określały kolory, układały od najmniejszej do najwiekszej. Stworzyły "kredkowe" obrazki oraz kredki z papieru.
23
W krainie baśni
20.11.2020Realizując treści programowe z edukacji polonistycznej klasa 1 wybrała się do krainy baśni. Dzieci popisały się zdolnościami artystycznymi i wyobraźnią tworząc piękne kukiełki z drewnianych łyżek.
Znam już numery alarmowe
20.11.2020,,Znam już numery alarmowe , gdy zajdzie potrzeba w głowie są gotowe''. Nasze bezpieczeństwo jest bezcenne. Tak to hasło przedstawiają uczniowie klasy III na swoich plakatach.
9
Śledztwo w bibliotece!
17.11.2020Nasza pani Monika, opiekująca się szkolną biblioteką, nawiązała współpracę z Biblioteką Publiczną im. Zygmunta Jana Rumla w Warszawie, dzięki której uczniowie należący do Klubu Miłośników Książek uczestniczyli w wirtualnym escape room - Śledztwo w bibliotece ! Rozwiązali niemałą ilość zagadek i łamigłówek. Nasi detektywi mieli za zadanie odnaleźć skarb. Sprawa była bardzo poważna, w końcu nie często zdarza się, że postaci opuszczają swoje książki i ukrywają cenne pamiątki. Fabuła bibliotecznej gry jest oparta na znanych książkach detektywistycznych, pisanych z myślą o młodych czytelnikach. Pojawiły się nawiązania między innymi do: Lassego i Mai, Detektywów z Tajemniczej 5 czy Nelly Rap. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
2
Jesteśmy Polką i Polakiem
16.11.2020Jesteśmy Polką i Polakiem. Dziewczynką fajną i chłopakiem... Grupa Mrówki o Polsce już dużo wie i na Święto Niepodległości zrobiła prace plastyczne.
13
Dzień Jeża
16.11.2020Co to za małe, kolczaste zwierzątko, które zagląda do naszych ogródków? To Pan Jeżyk! Na zajęciach Bąbelki dowiedziały się bardzo ciekawych informacji o małym zwierzątku -jeżyku. Każdy przedszkolak, wie jak można mu pomóc, gdzie mieszkają jeże, jakie są jego przysmaki oraz to, że jeże są pod ochroną! Na zajęciach dzieci miały okazję usprawnić rączki, dlatego też z zakresu Terapii Ręki również nawiązały do Dnia Jeża. Wykonały piękne jeże z ziemniaków. Nie zabrakło tego dnia wielu zabaw sensorycznych, zabaw uchowych oraz muzycznych!
64
Święto Niepodległości
09.11.2020Narodowe Święto Niepodległości zostało upamiętnione przez uczniów Szkoły Podstawowej w Leśniowicach. Wykonali oni plakaty i kotyliony symbolizujące patriotyzm i przypominające o jakże ważnej dacie 11 listopada. W tym roku, ze względu na pandemię covid-19, nie obejrzymy przygotowywanej przez dzieci akademii niepodległościowej, nie zaśpiewamy wspólnie hymnu w sali gimnastycznej, jednak wiemy, że należy pamiętać o bohaterstwie naszych prapradziadów, którzy oddali życie za ojczyznę. Walczyli przez 123 lata, alby Polska wróciła na mapę świata i właśnie 11 listopada 1918r. nasz kraj oficjalnie odzyskał niepodległość. Pamiętamy!
„Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić.
Odrzucam pustobrzmiące słowa.
Można nie kochać cię – i żyć,
ale nie można owocować.”
Gawęda o miłości do ziemi ojczystej
Wisława Szymborska
Zapraszamy!!!
09.11.2020Zapraszamy uczniów klas IV-VIII na spektakl profilaktyczny pt. ,, Impreza życia"
Zarządzenie Nr 6 /2020/2021 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Leśniowicach z dnia 06.11.2020 r.
06.11.2020Zarzadzenie_Nr_6_2020_2021.docx
Zarządzenie Nr 6 /2020/2021
Dyrektora Szkoły Podstawowejim. T. Kościuszki w Leśniowicach
z dnia 06.11.2020 r.
w sprawie zawieszenia zajęć stacjonarnych dla uczniów klas I-III oraz przedłużenia zawieszonych zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Leśniowicach do dnia 29.11.2020r.
§ 1
W związku z decyzją Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Ministra Edukacji Narodowej wynikającej z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa wprowadzam w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Leśniowicach od dnia 09.11.2020 r. nauczanie zdalne dla klas I – III oraz przedłużam nauczanie zdalne dla uczniów klas IV-VIII do dnia 29.11.2020r.
§ 2
W czasie ograniczenia funkcjonowania szkoły w klasach I-VIII nauka jest realizowana na odległość poprzez wykorzystanie różnorodnych narzędzi i platform edukacyjnych, przy czym podstawą komunikacji na linii uczeń -nauczyciel-rodzic jest platforma Microsoft Teams, Messenger oraz kontakt telefoniczny i mailowy.
§ 3
Uczniowie kl. I-VIII pracują zgodnie z obowiązującym planem lekcji dla każdej klasy wprowadzonym od dnia 26.10.2020r., zgodnie z procedurą nauczania zdalnego wprowadzoną zarządzeniem nr 5/2020/2021 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Leśniowicach z dnia 24. 10. 2020r. .
Podczas realizacji nauczania w formie zdalnej realizowane będą wszystkie zajęcia ujęte w arkuszu organizacyjnym szkoły, tj.:- zajęcia wynikające z ramowych planów nauczania,- zajęcia rozwijające zainteresowania,- zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej,
- zajęcia z logopedii,
- zajęcia rewalidacyjne,- zajęcia świetlicowe.
§ 4
Wychowawcy odpowiadają za koordynację zdalnego nauczania w swojej klasie i pomoc uczniom w tym zakresie.
Wychowawcy z zespołami nauczycieli uczących w klasie są odpowiedzialni za dostosowanie procesu nauczania do potrzeb i możliwości uczniów.
§ 5
Nauczyciele świetlicy pozostają do dyspozycji Dyrektora SP w Leśniowicach. Jeśli zajdzie taka potrzeba pracują stacjonarnie, jeśli nie - zdalnie.
Każdy nauczyciel świetlicy odpowiada za stworzenie na Microsoft Teams swojej grupy świetlicowej. Działaniami tymi koordynuje koordynator świetlicy Pani Katarzyna Lisowska. Nauczyciele pracujący w świetlicy świadczą pomoc psychologiczno – pedagogiczną dla uczniów objętych świetlicą, dokumentując to w dzienniku pracy świetlicy.
§ 6
W szkole odbywają się stacjonarne konsultacje egzaminacyjne dla klas VIII – maksymalnie 5 osobowe grupy, czas – 45 minut, raz w tygodniu jeden przedmiot – matematyka, język polski, język angielski.
Nauczyciele przedmiotów egzaminacyjnych do dnia 12. 11. 2020r. dostarczą Dyrektorowi Szkoły grafik konsultacji egzaminacyjnych dla chętnych uczniów. Uczniowie klas VIII, chęć uczestniczenia w konsultacjach zgłaszają do nauczycieli przedmiotów egzaminacyjnych (zgłoszenie telefoniczne, e- mail lub na platformie Messenger do 10. 11. 2020r. do godziny 12.00).
§ 7
W czasie lekcji zdalnych nauczyciele odnotowują tematy oraz frekwencję na bieżąco
w odpowiednio przygotowanych do tego celu kartach i raz w tygodniu przenoszą tematy
i frekwencję do dzienników lekcyjnych.
§ 8
Zobowiązuję wszystkich pracowników Szkoły do ponownego przeczytania PROCEDUR ZDALNEGO NAUCZANIA (umieszczone na stronie internetowej Szkoły) w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Leśniowicach oraz do ich przestrzegania i stosowania.
Proszę dołożyć wszelkich starań w bieżącym wypełnianiu dokumentacji nauczania/opieki, bo będzie to podstawą świadczenia pracy i zapłaty za nią. Nieuzupełnienie na bieżąco dokumentacji nauczania/opieki będzie traktowane jako nieobecność w pracy.
§ 9
Klasy I-III i IV-VIII nie mogą korzystać z obiadów podczas zdalnego nauczania.
§ 10
Bezwzględnie nie wolno nagrywać lekcji i udostępniać jej w sieci i na innych nośnikach elektronicznych pod sankcją odpowiedzialności prawnej.
§ 11
Nauka prowadzona na odległość jest realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności materiałów znajdujących się na : Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej udostępnionej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod adresem
epodreczniki.pl, www.gov.pl/zdalnelekcje, https://www.gov.pl/web/edukacja/lekcje-z-internetu ; materiałów ze stron internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej https://cke.gov.pl/ i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych; materiałów prezentowanych w programach Telewizji Publicznej i Polskiego Radia, oraz innych materiałów wskazanych przez nauczyciela.
§ 12
Zajęcia prowadzone zdalnie z uczniami mogą być prowadzone przez nauczyciela w jego domu lub ze szkoły .
§ 13
Wszelkie inne, nie ujęte w zarządzeniu sprawy będą podawane na bieżąco na stronie internetowej szkoły. Zobowiązuję wszystkich rodziców, uczniów i nauczycieli do traktowania wiadomości na stronie internetowej szkoły jako „gorącej linii”.
§ 14
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 09.11.2020r.
Dyrektor Szkoły
Ewa Nafalska Zalewa
Zostań w domu- kultura przyjdzie do Ciebie
02.11.2020Uczniowie klasy 7 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji, przygotowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego- ZOSTAŃ W DOMU, KULTURA PRZYJDZIE DO CIEBIE. Uczniowie nie tylko obejrzeli inspirujący spektakl pt.: Mały Książę, przygotowany przez Teatr Universum, ale także podzieli się na forum swoimi refleksjami na temat sztuki z innymi uczniami. Koordynatorem akcji jest p. Monika Krajewska.
2
Pamiętamy!
30.10.2020Jest taki dzień w roku...Kiedy refleksja w serce się wkrada, deszczowy zazwyczaj i zimny...dzień...1-ego listopada. To taki czas zadumy, modlitwy nad zmarłych duszami. Choć ICH już nie ma wśród nas... kochamy nadal, więc pamiętamy…
Są takie święta w listopadzie, które mają szczególny charakter. Zmuszają bowiem do refleksji, wywołują zadumę, poświęcone są pamięci zmarłych. Odwiedzamy wtedy cmentarze, przystrajamy groby kwiatami, zapalamy znicze. Tradycyjnie już, uczniowie naszej szkoły wybrali się na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach zapomnianych oraz na grobach swoich bliskich.
12
BOHATERON - WŁĄCZ HISTORIĘ
30.10.2020Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kampanii BohaterOn. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego. Podczas lekcji historii uczniowie klasy VII i VIII pracowali w grupach korzystając z materiałów dotyczących powstania warszawskiego, udostępnionych przez organizatora akcji. Na podstawie wspomnień, zdjęć i innych przedmiotów tworzyli sylwetki osób związanych z powstaniem. Dowiedzieli się, jak wyglądało życie codzienne podczas powstania, zarówno osób, które brały bezpośredni udział w powstaniu, jak i osób cywilnych. Zwieńczeniem lekcji było stworzenie plakatu oraz kartki z życzeniami i podziękowaniami dla powstańców.
Poprzez udział w tej kampanii młodzież mogła oddać hołd powstańcom. Podziękować im za trud, poświęcenie oraz za ich bohaterstwo.
3
Archiwum Aktualności